Hrvati u Barceloni

Viendo 13 entradas - de la 16 a la 28 (de un total de 28)
  • Autor
    Entradas
  • #13244
    Mario
    Superadministrador

      @color/black wrote:

      Koja rodbina… Spakirala stvari s 18 godina i ošla u držav(e) da naučim najviše što mogu o jezicima i kulturama koje i dalje toliko obožavam 🙂 🙂
      Nikog živog nisam znala i moram priznati da jedini hrvati za koje i dalje znam u Barceloni su ovi tu na forumu 😡 😡
      Eto pišem ti s predavanja na UB 😀 😀 Uči i dalje i ako možeš na razmjenu, odi. Oduševit će te (i javi se za kavu 😉 ) A ako ne, uvijek postoje postdiplomski, diplomski, razne škole gdje možeš upisati koji tečaj preko ljeta… Pozdrav!

      Eto..bas to…ja spakirao stvari sa 28 godina i za Madrid. Niti rodbine niti prijatelja u Madridu i niti jedne rijeci spanjolskog. U dzepu ondasnjih tisucu maraka..pa da vidis kako se mozak stavi u pogon kada si prepusten/a sam/a sebi 😉

      #13245

      jako hrabro, sviđaš mi se 😀
      a koji fakultet studiraš??
      ako budem imala bilo kakvu priliku iskoristit ću je 🙂 samo trebala bih početi obitelj polako pripremati, da ih ne bih šokirala jednog dana ako kažem da selim u španjolsku 🙂

      #13246
      Mario
      Superadministrador

        Fakultet?
        Srednja skola (UHOC) spanjolske ulice i youtube tutorijali 😉

        #13247

        ne, bilo je pitanje za ovu djevojku gore, koja je rekla (čini mi se) da je otišla na razmjenu studenata u Barcelonu 🙂
        ali i youtube se čini koristan 😉

        #13255

        hola! 😉 me llamo Matej! još uvijek sam u hrvatskoj, taman završavam faks, budući magistar prometa no bojim se da ne vidim neku budućnost zapošljavanja u svojoj zemlji. a sad, obožavam Barcelonu, predivan grad u kojem bi volio živjet danas sutra, počeo sam učit i španjolski, završio 1. stupanj i upisao 2, pričam i engleski i njemački. da mi se otvori kakva prilika za preseljenje tamo, nebi dvojio ni sekunde! problem je što nemam baš nikog u španjolskoj, nemam baš nikakvih informacija o pronalasku stanovanja tamo, posla, situacije s papirima i sl.. pa sada ako ima koja dobra duša ovdje da odvoji nekoliko minuta i odgovori mi u par crtica o nekim osnovnim informacijama o životu u tom prekrasnom gradu.. hvala unaprijed! 😉

        #13256
        Mario
        Superadministrador

          Pozdrav Matej…
          Ehhh…nema tu posla niti za Spanjolce..a kamoli za Hrvate 😉
          Za papire ti nebi trebao problem, ukoliko, hrvatska udje u EU…
          Stanovanje? Od 250 eura pa nadalje, u nekom “piso compartido” (soba + djeljenje kuhinje i dnevnog boravka) do 700 – 1000 eura za iznajmljivanje kompletnog
          stana.
          pozdrav

          #13257

          Lijep pozdrav svima,

          Živim u Barceloni već skoro 2 godine, prvo na magisteriju, a zatim na praksi. Obožavam ovaj grad i voljela bih ostati u Braceloni i naći posao, sutra smo u EU, ali kako vidim stavili su nam restrikcije za rad tako da neće biti lako :-s
          Zanima me poznajete li neke tvrtke koje traže Hrvate (možda zbog jezika), zainteresirana sam i za poslove s prijevodima hrv-špa, špa-hrv ili davanje satova hrvatskog, španjolskog…? bilo kakva informacija je dobrodošla 🙂

          Unaprijed hvala!

          #25487

          Hola! soy nieta de croatas y estoy intentando aprender el idioma en Barcelona, alguna idea de alguien que pueda enseñarme?

          Muchas gracias

          #28380

          Jel netko zna dal se negdje u Barceloni  organizira zajednicko gledanje tekme svjetskog prvenstva za hrvate i simpatizere hr repke?

          #28381

          @Damjan jesi vec nasao mjesto za navijanje? 😃 ako da, gdje?

          #28382

          Nisam. A i ne znam nase ljude ovdje. 🙁

          #28383

          Izgleda da u Barceloni postoji bar gdje ce se skupit hrvati.

          https://www.lavanguardia.com/deportes/20180714/45879247292/el-efecto-drazen-petrovic.html

          #28428

          Hola amigos, vivo en Barcelona y quiero aprender croata. Saben de alguien que pueda ayudarme?

        Viendo 13 entradas - de la 16 a la 28 (de un total de 28)
        • Debes estar registrado para responder a este debate.
        ADVERTISEMENT

        Welcome Back!

        Login to your account below

        Create New Account!

        Fill the forms bellow to register

        Retrieve your password

        Please enter your username or email address to reset your password.