Hrvati u Spanjolskoj, Croatas en España, koliko nas ima?

Viendo 15 entradas - de la 121 a la 135 (de un total de 165)
  • Autor
    Entradas
  • #12306

    Bok Elena,
    evo ja zivim u Spanjolskoj od prosle godine od 9.mj., prvo sam zivjela u Madridu skoro godinu dana i sad sam u Coruñi (odakle je decko) i sad sam u potrazi za poslom (zavrsila prevoditeljsvo njemacki/talijanski/hrvatski u Austriji) u 4.mj. Svi mi govore da cu s njemackim i engleskim (koji sam ucila samo u srednjoj) naci posao bez problema, pogotovo ovdje u Coruñi gdje nema bas puno stranaca (barem sam ja stekla takav dojam). Tako da vjerujem da bi se ti s tvojom diplomom engleskoga mogla snaci (hrvatski ti ne treba ni u Hrvatskoj, kamoli ovdje hehe). Ako imas vremena i novaca, pocni uciti francuski ili portugalski, to se dosta trazi. Ili njemacki, ali posto taj jezik ni sami Nijemci ne znaju kako treba, bolja je ova druga opcija 🙂
    A u kojem gradu bi htjela zivjeti? U Madridu sam upoznala hrpu Engleza i Amera koji predaju engleski iako nemaju nikakve kvalifikacije, ali rade to eto zato sto im je najjednostavnije i zato sto svi ovdje zele izvorne govornike. U Barceloni ima puno nasih (tj. iz bivse Juge) koliko sam mogla skuziti dok sam bila tamo 5 dana i ovako s neta, cime se bave, nemam pojma. Ako zelis posao, naci ces ga milom ili silom, jedini problemcic je sto dok trazis posao, moras zivjeti i jesti, a to bas i nije jeftino (ni u Hrvatskoj, ni ovdje). Ne slusaj ljude kad ti govore da je kriza i sta ti ja znam. Sto se tice muza, naci ces ga prije ovdje nego u Hrvatskoj, tu nema brige 😉

    #12307
    Mario
    Superadministrador

      Ovakav poziv više aludira na nešto sasvim drugo, nikom ne preporučam da ide tamo samo tako kao muha bez glave jer će najprije se uvaliti u probleme, ovakve komentare treba izbjegavati.

      #12308
      djl

        Pozdrav svima.
        Kako pocinjem s radom u Madridu 1.10. vec duze vrijeme trazim stanove. Neznam spanjolski a na upite mailom na engleskom mi uglavnom ne odgovaraju (ili odgovaraju na tako losem engleskom da jedva razumijem). Nasao sam neke stanove (ne bas povoljne) na http://www.lethome.es dok mi na fotocasa mi ne odgovaraju uopce. Imate li neki prijedlog vase iskustvo ili nesto slicno.
        Puno hvala, pozdrav!

        #12309

        @Always wrote:

        Ovakav poziv više aludira na nešto sasvim drugo, nikom ne preporučam da ide tamo samo tako kao muha bez glave jer će najprije se uvaliti u probleme, ovakve komentare treba izbjegavati.

        Pa ne bi Elena isla kao muha bez glave, nego s diplomom. I pitala je za savjet, a ne za komentare koji ubijaju u pojam.

        #12310
        Mario
        Superadministrador

          Ja sam otisao u Madrid kao “muha bez glave”…i eto me ovdje vec nesto vise od 13 godina 😉

          #12314
          Mario
          Superadministrador

            Sabvito ako ti se ne sviđaju moji komentari ,suzdrži se od odgovora na njih , svatko je tu punoljetan pa neka sam odluči za sebe.

            A tvoj post kad pročita netko ozbiljniji više zvuči kao neki post za trgovinu ljudima nego nešto pametno. A takvih slučajeva ima puno jer ipak je lakše bilo našem admin kao muškarcu otići tamo kao ” muha bez glave ” nego bilo kojoj ženi iz bilo koje zemlje svijeta. Svi znamo da se svašta događa svugdje.

            #12313

            ok, od sada sutim, bjezim u kuhinju gdje i pripadam (zato sto sam zensko) i ne izlazim vise iz stana da me slucajno ne bi neki zli Spanjolac na ulici oteo dok setam po gradu, jer da, takve stvari se dogadaju samo u Spanjolskoj.

            #12311
            Mario
            Superadministrador

              Time-out!!! 😀
              Ne morate do Spanjolske da bi Vam se desilo nesto lose…dovoljno je da prosecete Marjanom 😉

              #12312

              Bok svima.
              Ja zivim u San Sebastianu godinu i pol. Nisam upoznala ni jednog hrvata. Ak ima jos ko ovdje, javite se 🙂
              Pozz

              #12315

              pozdrav svima iz fuengirole ,zovem se Natalia i zivim u Spaniji 15 godina .

              #12316
              Mario
              Superadministrador

                Pozdrav Natalia!
                “Susjedi” smo 😉
                Zivim u Marbelli od ’07.
                Za sada nas je troje na “Costi del sol”.
                Mogli bi se dogovoriti za cevape u Marbelli jedan dan 😕 😉
                Pozdrav!

                #12199

                pozdrav iz logroña

                #12317
                Mario
                Superadministrador

                  Dobrodosao na forum! Odlicno, ima nas i u Logroñu 😉

                  #12265

                  pozdrav svima!
                  javljam se iz marbelle.ovdje sam vec mjesec dana. dosla sam kod sestricne koja se vamo doselila ovo ljeto.
                  planiram ostat 3mj.prezimit, pravit joj drustvo i pomoc oko 3 fantasticna klinca!
                  iako su svi super novo lice/prica bi mi dobro doslo za promjenu…
                  pa ako je neko za kavu i setnju marbellom nek se javi!
                  poz

                  #12262
                  Mario
                  Superadministrador

                    Pozdrav Maki!
                    Spremamo okupljanje s rostiljem za jedno tjedan dana ( u Marbelli, blizu “Piruli-a”) pa ako nam se zelis pridruziti, posalji mi broj mobitela na PM.
                    Ima nas dosta s klincima, pa je i familija sestricne dobrodosla 😉
                    Sretan Bozic i sve najbolje u Novoj Godini!!!

                  Viendo 15 entradas - de la 121 a la 135 (de un total de 165)
                  • Debes estar registrado para responder a este debate.
                  ADVERTISEMENT

                  Welcome Back!

                  Login to your account below

                  Create New Account!

                  Fill the forms bellow to register

                  Retrieve your password

                  Please enter your username or email address to reset your password.